2020 yil 7 fevral kuni Radisson Blu mehmonxonasida «UzLiDep» Siyosiy Kengashi Ijroiya qo’mitasining S.Verenin nomli yuridik guruhi va «Invest in Investment» qo’shma loyihasining taqdimoti bo’lib o’tdi.
Taqdimot marosimida O’zbekiston ishbilarmon doiralari, chet el elchixonalari va turli OAV vakillari ishtirok etdilar. Tadbir O’zbekistondagi Amerika Savdo Palatasi AmCham ko’magida tashkil etildi.
Loyihaning tashabbuskorlari «Invest in Uzbekistan» loyihasini har tomonlama amalga oshirish to’g’risida gapirib, mehmonlarni loyihaning asosiy vositalari bilan tanishtirdilar: invest-in-uzbekistan.org veb-portali va Tayyor.biz mobil ilovasi.
Yig’ilishning asosiy ma’ruzachisi S.Vereninning yuridik firmasi yuridik firmasining boshqaruvchi hamkori va «O’zbekistonda sarmoya kiritish» loyihasi koordinatori Sergey Verenin bo’ldi. U ushbu loyihani amalga oshirish va amalga oshirish O’zbekiston Respublikasi Prezidentining xorijiy investitsiyalarni jalb qilish borasidagi tashabbuslarini qanday qo’llab-quvvatlayotganligi haqida batafsil so’zlab berdi.
Shuningdek, uchrashuvda O’zbekistondagi Amerika Savdo Palatasi Prezidenti Ugo Minderhood va AmCham ijrochi direktori Tatyana Bystrushkina nutq so’zladilar.
Taqdimot so’ngida mehmonlar Radisson Blu mehmonxonasida oshpazlarning mahoratini baholay oldilar, shuningdek, biznes doirasidagi hamkorlik masalalarini, shu jumladan loyiha doirasida muhokama qildilar.
S.Vereninning yuridik guruhi yuridik firmasi AmCham Uzbekistanga ushbu tadbirni o’tkazishda ko’rsatgan yordami uchun chuqur minnatdorchilik bildiradi, shuningdek Radisson Blu mehmonxonasi ma’muriyati xodim Elena Mateikoning shaxsan ushbu tadbirni yaxshi tashkil etgani uchun minnatdorchilik bildiradi.

Презентация проекта Invest in Uzbekistan
7 февраля 2020 года в отеле «Radisson Blu» состоялась презентация совместного проекта Адвокатской фирмы «S.Verenin’s Legal Group» и Исполнительного комитета политического совета партии УзЛиДеп — «Invest in Uzbekistan».
В презентации присутствовали представители бизнес-сообщества Узбекистана, иностранных посольств, а также различных СМИ. Мероприятие было организовано при содействии Американской торговой палаты в Узбекистане AmCham.
Инициаторы проекта говорили о всесторонней реализации проекта «Invest in Uzbekistan», а также ознакомили гостей с основными инструментами проекта: web-портал «invest-in-uzbekistan.org» и мобильное приложение «Tayyor.biz».
IMG_3030
Основным докладчиком на встрече выступил Управляющий партнёр Адвокатской фирмы «S.Verenin’s Legal Group» и координатор проекта «Invest in Uzbekistan» Сергей Веренин. Он подробно рассказал о том, как внедрение и реализация данного проекта поддерживает инициативы Президента Республики Узбекистан по привлечению иностранных инвестиций.
Также на встрече с речью выступили президент Американской торговой палаты в Узбекистане Хьюго Миндерхуд и исполнительный директор AmCham Татьяна Быструшкина.
По окончании презентации гости смогли оценить мастерство поваров отеля «Radisson Blu», а также обсудить деловые вопросы сотрудничества, в том числе – в рамках проекта.
АФ «S.Verenin’s Legal Group» выражает глубокую признательность AmCham Uzbekistan за содействие в организации мероприятия, а также благодарит администрацию отеля «Radisson Blu» в лице сотрудника Елены Матейко за отличную организацию мероприятия.