Investorlarni qo’llab-quvvatlash agentligi rahbariyati bilan muzokaralar o’tkazildi
2021 yil 18-iyun kuni INVEST IN UZBEKISTAN loyihasi koordinatorlari O’zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi huzuridagi Chet el investitsiyalarini jalb qilish agentligi rahbariyati bilan uchrashdilar. Uchrashuvda Agentlik direktorining birinchi o’rinbosari Ulug’bek Abruev, Investorlarni qo’llab-quvvatlash agentligi bo’lim boshlig’i Mardonbek Fayzullaev, shuningdek, INVEST IN UZBEKISTAN loyihasining koordinatori, Xalqaro moliyalashtirish bo’yicha maslahatchisi Azamat Umarov va  kompaniyasining boshqaruvchi sherigi ishtirok etishdi «S.VERENIN’S LEGAL GROUP» Advokatlik firmasi Sergey Verenin.
Agentlik va TAYYOR.BIZ mobil ilovasi foydalanuvchilarini Agentlik tomonidan o’tkaziladigan tadbirlar va biznes forumlar to’g’risida xabardor qilish bo’yicha INVEST IN UZBEKISTAN loyihasi o’rtasidagi hamkorlik va o’zaro hamkorlik masalalari muhokama qilindi va tomonlarni takomillashtirish bo’yicha takliflarni ishlab chiqishda hamkorlik qilishdan manfaatdorligi investitsiya qonunchiligi va mamlakatdagi investitsiya muhitini yaxshilash. Tomonlarning o’zaro ta’siri va chet ellik investorlarga ularning huquqlari va manfaatlarini buzgan holda yordam berish masalalari muhokama qilindi.

Проведены переговоры с руководством Агенства по привлечению иностранных инвестиций
18 июня 2021 года состоялась встреча координаторов проекта INVEST IN UZBEKISTAN c руководством Агентства по привлечению иностранных инвестиций при Министерстве инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан. Во встрече приняли участие Первый заместитель директора Агентства Улугбек Абруев, Руководитель департамента Агентства по поддержке инвесторов Мардонбек Файзуллаев, а также координатор проекта INVEST IN UZBEKISTAN, Советник по вопросам международного финансирования Азамат Умаров и Управляющий партнер адвокатской фирмы S.VERENIN’S LEGAL GROUP Сергей Веренин.
Были обсуждены вопросы сотрудничества и взаимодействия между Агентством и проектом INVEST IN UZBEKISTAN по вопросам информирования пользователей мобильного приложения  TAYYOR.BIZ о проводимых Агентством мероприятий и бизнес-форумов, а также отмечена заинтересованность сторон по сотрудничеству в выработке предложений по совершенствованию инвестиционного законодательства и улучшению инвестиционного климата в стране. Были обсуждены вопросы взаимодействия сторон и оказания содействия иностранным инвесторам при нарушении их прав и интересов.