Joriy yilning 27-iyun kuni Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligida Samsung C&T kompaniyasi prezidenti va bosh ijrochi direktori O Se Chol bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi, deb xabar beradi ISSV matbuot xizmati.
Ma’lumot uchun: Samsung C&T 1938-yilda tashkil etilgan Janubiy Koreyaning qurilish va loyiha ishlab chiqaruvchi kompaniyasidir. Bugungi kunda uning dunyoning 44 davlatida 122 ta vakolatxonasi bor.
Uchrashuvda tomonlar joriy loyihalarni amalga oshirish holati, energetika va sanoat infratuzilmasini rivojlantirish bo‘yicha hamkorlikni yo‘lga qo‘yishning istiqbolli yo‘nalishlari, shuningdek, DXSh asosida yangi tashabbuslarni shaklantirishni ko‘rib chiqdilar.
Ayni paytda kompaniya shaharsozlik va yashil energetika sohalarida bir qator infratuzilmaviy loyihalarini amalga oshirishda ishtirok etish imkoniyatlarini o‘rganishga kirishmoqda.
Uchrashuv yakunlari boʻyicha qoʻshma loyihalarni hayotga tatbiq qilish masalalarini toʻliq ishlab chiqish maqsadida tomonlar kelgusidagi hamkorlik formatini belgilab oldilar.

Южнокорейская компания Samsung C&T примет участие в реализации новых инвестиционных проектов в Узбекистане
27 июня текущего года в Министерстве инвестиций, промышленности и торговли состоялась встреча с президентом и главным исполнительным директором Samsung C&T О Сэ Чоль, сообщает пресс-служба МИПТ.
Справочно: Samsung C&T – южнокорейская строительная и проектная компания, основанная в 1938 г. На сегодняшний день владеет 122 офисами в 44 странах мира.
В ходе встречи стороны рассмотрели состояние реализации текущих проектов и перспективные направления налаживания сотрудничества в сфере развития энергетической и промышленной инфраструктуры, а также разработки новых проектов на принципах ГЧП.
В настоящее время компания приступает к изучению возможности участия в реализации ряда инфраструктурных проектов в сферах градостроительства и зеленой энергетики.
По итогам встречи стороны выработали формат дальнейшего взаимодействия в целях детальной проработки вопросов претворения в жизнь совместных проектов.