Ozarbayjon bilan ustuvor yo‘nalishlarda hamkorlikni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi
2022-yil 21-may kuni O‘zbekiston Respublikasi Investisiyalar va tashqi savdo vazirligida investisiyalar va tashqi savdo vazirining birinchi o‘rinbosari L.Kudratov Ozarbayjon Respublikasi iqtisodiyot vazirining maslahatchisi E.Medjidov bilan uchrashdi.
Muzokaralar kun tartibi investisiyalar, o‘zaro savdo, sanoat kooperatsiyasi, transport va logistika kabi sohalardagi ikki tomonlama hamkorlikning keng ko‘lamli masalalarini qamrab oldi.
O‘zbekiston Respublikasi bilan Ozarbayjon Respublikasi o‘rtasidagi hamkorlik bo‘yicha Hukumatlararo qo‘shma komissiya va Ishbilarmonlar kengashining 2022-yilning ikkinchi yarmida Toshkent shahrida navbatdagi yig‘ilishlarini o‘tkazish masalasi yuzasidan yakdil qarorga kelindi.
Muzokaralar yakunida tomonlar O‘zbekiston va Ozarbayjon o‘rtasidagi iqtisodiy hamkorlikni yanada kengaytirishga qaratilgan qo‘shma tashabbus va loyihalarni amalga oshirishni jadallashtirishga kelishib oldilar.

Обсуждены вопросы развития сотрудничества с Азербайджаном по приоритетным направлениям
21 мая 2022 г. в Министерстве инвестиций и внешней торговли состоялась встреча первого заместителя министра инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан Л. Кудратова с советником министра экономики Азербайджанской Республики Э. Меджидовым.
Повестка переговоров включила в себя широкий спектр вопросов двустороннего сотрудничества по таким направлениям как инвестиции, взаимная торговля, промышленная кооперация и транспортно-логистическая сфера.
Согласован вопрос проведения очередных заседаний Совместной межправительственной комиссии по сотрудничеству между Республикой Узбекистан и Азербайджанской Республикой и Делового совета во второй половине 2022 г. в г. Ташкенте.
По итогам переговоров стороны договорились об ускорении реализации совместных инициатив и проектов, направленных на дальнейшее расширение экономического сотрудничества между Узбекистаном и Азербайджаном.