Ozarbayjon bilan ustuvor yo‘nalishlarda hamkorlikni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi
2022-yil 21-may kuni O‘zbekiston Respublikasi Investisiyalar va tashqi savdo vazirligida investisiyalar va tashqi savdo vazirining birinchi o‘rinbosari L.Kudratov Ozarbayjon Respublikasi iqtisodiyot vazirining maslahatchisi E.Medjidov bilan uchrashdi.
Muzokaralar kun tartibi investisiyalar, o‘zaro savdo, sanoat kooperatsiyasi, transport va logistika kabi sohalardagi ikki tomonlama hamkorlikning keng ko‘lamli masalalarini qamrab oldi.
O‘zbekiston Respublikasi bilan Ozarbayjon Respublikasi o‘rtasidagi hamkorlik bo‘yicha Hukumatlararo qo‘shma komissiya va Ishbilarmonlar kengashining 2022-yilning ikkinchi yarmida Toshkent shahrida navbatdagi yig‘ilishlarini o‘tkazish masalasi yuzasidan yakdil qarorga kelindi.
Muzokaralar yakunida tomonlar O‘zbekiston va Ozarbayjon o‘rtasidagi iqtisodiy hamkorlikni yanada kengaytirishga qaratilgan qo‘shma tashabbus va loyihalarni amalga oshirishni jadallashtirishga kelishib oldilar.

Issues of developing cooperation with Azerbaijan in priority areas discussed
On May 21, 2022, the Ministry of Investment and Foreign Trade held a meeting between the First Deputy Minister of Investment and Foreign Trade of the Republic of Uzbekistan L. Kudratov and Adviser to the Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan E. Medzhidov.
The agenda of the talks included a wide range of issues of bilateral cooperation in such areas as investment, mutual trade, industrial cooperation and the transport and logistics sphere.
The issue of holding regular meetings of the Joint Intergovernmental Commission on Cooperation between the Republic of Uzbekistan and the Republic of Azerbaijan and the Business Council in the second half of 2022 in Tashkent was agreed.
Following the talks, the parties agreed to accelerate the implementation of joint initiatives and projects aimed at further expanding economic cooperation between Uzbekistan and Azerbaijan.