“S.Verenin’s Legal Group” va “Shaymardanov & Sabitov” advokatlik firmalari o‘rtasida hamkorlik shartnomasi imzolandi
4-iyul kuni Toshkentda “S. Verenin’s Legal Group” boshqaruvchi hamkori (O‘zbekiston Respublikasi) Sergey Ivanovich Verenin va “Shaymardanov & Sabitov” (Tatariston Respublikasi) boshqaruvchi hamkori Robert Rishatovich Shaymardanovning uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Oʻzbekiston loyihalariga Tatariston Respublikasidan investorlarni jalb qilish, shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi va Tatariston Respublikasi korxonalari oʻrtasida tashqi iqtisodiy operatsiyalarni qoʻllab-quvvatlash boʻyicha oʻzaro  hamkorlikni tashkil etish maqsadida Tatariston Respublikasida “INVEST IN UZBEKISTAN” loyihasining taqdimotini oʻtkazish rejalari belgilab olindi.
Uchrashuv yakunida hamkorlik shartnomasi imzolandi. Mazkur kelishuv doirasida jismoniy va yuridik shaxslarga birgalikda yuridik yordam ko‘rsatish bo‘yicha kelishuvga erishildi.
“Shaymardanov & Sabitov” yuridik firmasi boʻlib, MDH davlatlari, shuningdek, BAAda kompaniyalar yaratish va faoliyat yuritishda huquqiy yordam koʻrsatadi. “Shaymardanov & Sabitov” MCHJ faoliyatining asosiy yo‘nalishi tadbirkorlik, sud va hakamlik amaliyotini har tomonlama huquqiy qo‘llab-quvvatlash, ishbilarmonlik obro‘sini himoya qilish, korporativ huquq va boshqalar. Shaymardanov & Sabitovning mijozlari yetakchi kompaniyalar, jumladan, «TATNEFT», «Belarus MTZ – Tatariston», «SHELDOM» qurilish kompaniyasi va boshqalar.
Ma’lumot uchun: Toshkent viloyatida Qozonning “Ximgrad” texnopolisi bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Chirchiq” texnoparki ochildi.

Подписано соглашение о сотрудничестве между адвокатскими фирмами «S.Verenin’s Legal Group» и «Shaymardanov & Sabitov»
4 июля в Ташкенте встретились управляющий партнер «S. Verenin’s Legal Group» (Республика Узбекистан) Сергей Иванович Веренин и управляющий партнер «Shaymardanov & Sabitov» (Республика Татарстан) Роберт Ришатович Шаймарданов.
В ходе встречи были намечены планы по презентации проекта «INVEST IN UZBEKISTAN» в Республике Татарстан в целях привлечения инвесторов из Республики Татарстан в узбекские проекты, а также для взаимодействия и организации сотрудничества по сопровождению внешнеэкономических сделок между предприятиями Республики Узбекистан и Республики Татарстан.
По итогам встречи было подписано соглашение о сотрудничестве. В рамках данного соглашения была достигнута договоренность о совместном оказании юридической помощи физическим и юридическим лицам.
«Shaymardanov & Sabitov» — юридическая компания, оказывающая юридическое сопровождение при создании и деятельности компаний в странах СНГ, а также на территории ОАЭ. Основным направлением деятельности «Shaymardanov & Sabitov» является комплексное правовое сопровождение бизнеса, судебно-арбитражная практика, защита деловой репутации, корпоративное право и другие. Клиентами «Shaymardanov & Sabitov» являются ведущие компании, в числе которых «TATNEFT», «Belarus MTZ — Tatarstan», строительная компания «ШЭЛДОМ» и многие другие.
Для справки: В Ташкентской области открыт технопарк «Чирчик», созданный в сотрудничестве с казанским технополисом «Химград».