1-iyundan boshlab davlat g‘allani bozor narxlarida sotadi va sotib oladi
Prezident raisligida 11-may kuni non ishlab chiqarish korxonalarida transformatsiya jarayonlari samaradorligini oshirish chora-tadbirlariga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda Shavkat Mirziyoyev 1-iyundan boshlab davlatga g‘alla bozor narxlarida sotilishini va sotib olinishini ma’lum qildi, deb xabar berdi davlat rahbari matbuot kotibi Sherzod Asadov.
Bundan tashqari, prezident nutqi chog‘ida O‘zbekistonda novvoyxona korxonalari hamon eski tizim bo‘yicha ishlayotganini ta’kidladi.
Shuningdek, fermer va klasterlar birjada g‘alla sotishlari uchun barcha sharoit yaratilishi ma’lum bo‘ldi.

State to sell and buy grain at market prices from June 1
On May 11, under the chairmanship of the President, a meeting was held on measures to increase the effectiveness of transformation processes at bakery enterprises.
According to the press secretary of the head of state, Sherzod Asadov, during the meeting, Shavkat Mirziyoyev, said that from June 1, the state will start selling and buying grain at market prices.
In addition, during his speech, the President said that in Uzbekistan, bakery enterprises still operate according to the old system.
It also became known that all conditions will be created for farmers and clusters so that they can sell grain on the stock exchange.