1-iyundan boshlab davlat g‘allani bozor narxlarida sotadi va sotib oladi
Prezident raisligida 11-may kuni non ishlab chiqarish korxonalarida transformatsiya jarayonlari samaradorligini oshirish chora-tadbirlariga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda Shavkat Mirziyoyev 1-iyundan boshlab davlatga g‘alla bozor narxlarida sotilishini va sotib olinishini ma’lum qildi, deb xabar berdi davlat rahbari matbuot kotibi Sherzod Asadov.
Bundan tashqari, prezident nutqi chog‘ida O‘zbekistonda novvoyxona korxonalari hamon eski tizim bo‘yicha ishlayotganini ta’kidladi.
Shuningdek, fermer va klasterlar birjada g‘alla sotishlari uchun barcha sharoit yaratilishi ma’lum bo‘ldi.

С 1 июня государство будет продавать и покупать зерно по рыночным ценам
11 мая под председательством президента состоялось совещание по мерам повышения результативности трансформационных процессов на предприятиях хлебопродуктов.
Как передает пресс-секретарь главы государства Шерзод Асадов, в ходе совещания Шавкат Мирзиёев сообщил, что с 1 июня государство начнет продавать и покупать зерно по рыночным ценам.
Кроме того, в ходе своего выступления президент сказал, что в Узбекистане предприятия хлебопродуктов все еще работают по старой системе.
Стало также известно, что для фермеров и кластеров создадут все условия, чтобы они могли продавать зерно на бирже.