YTTB vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 21-iyul kuni Moliya vaziri o‘rinbosari Odilbek Isoqov boshchiligidagi Moliya vazirligi vakillari Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki delegatsiyasi bilan uchrashdi.
YTTB nomidan yig‘ilishda YTTB Bosh bankiri Nadejda Klyuchnikova, YTTBning O‘zbekistondagi direktori Alkis Drakinos, shuningdek, vazirlik tomonidan Davlat qarzi departamenti direktori Jasur Qarshiboyev ishtirok etdi.
Ushbu uchrashuvdan koʻzlangan maqsad YTTB ishtirokida 2022-yilda amalga oshirilishi kutilayotgan loyihalarni muhokama qilish va yilning ikkinchi yarmiga moʻljallangan maqsadlarni kelishish edi. Uchrashuvda YeTTB loyihalarini amalga oshirish holati, jumladan, “Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlaridagi 118 ta nasos stansiyalarini modernizatsiya qilish” va boshqa masalalar muhokama qilindi.

Состоялась встреча с представителями ЕБРР
21 июля текущего года состоялась встреча представителей министерства финансов во главе с Заместителем министра финансов Одилбеком Исаковым с делегацией Европейского банка реконструкции и развития.
Со стороны ЕБРР на встрече приняли участие главный банкир ЕБРР Надежда Ключникова, директор ЕБРР в Узбекистане Алкис Дракинос, а также со стороны министерства директор департамента государственного долга Жасур Каршибаев.
Целью данной встречи являлось обсуждение проектов, которые, как ожидается, будут реализованы с участием ЕБРР в 2022 году и согласование целей на второе полугодие. В ходе встречи обсуждено состояние реализации проектов ЕБРР, среди которых “Модернизация 118 насосных станций в Андижанской, Наманганской и Ферганской областях” и другие.