O‘zbekiston va Turkiya hamkorlikning istiqbolli yo‘nalishlarini muhokama qilmoqda
O‘zbekiston Bosh konsulligi diplomatlari «Koç Holding» Turizmni rivojlantirish, oziq-ovqat va chakana savdo guruhi prezidenti O‘zgur Burak Akkol va «TatGıda» bosh direktori Evren Albash bilan ishchi uchrashuv o‘tkazdi.
Diplomatik missiyadan ma’lum qilishlaricha, uchrashuvdan ko‘zlangan maqsad turk tomoniga O‘zbekistonning qishloq xo‘jaligi sohasidagi sarmoyaviy salohiyati haqida ma’lumot yetkazish bo‘lgan.
Koch xolding vakillariga O‘zbekiston, mamlakatimizning sarmoyaviy imkoniyatlari va salohiyati, agrosohada salohiyatli investorlarga berilayotgan imtiyozlar, yaratilgan transport-logistika sharoitlar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Turkiya tomoni kelgusida hamkorlik qilishdan manfaatdorligini bildirdi, buning uchun yaqin kelajakda «TatGıda» rahbariyatining O‘zbekistonga tashrifi rejalashtirilgan.

Узбекистан и Турция обсуждают перспективные направления сотрудничества
Дипломаты Генерального консульства Узбекистана провели рабочую встречу с президентом группы по развитию туризма, продуктам питания и розничной торговле «Koç Holding» Озгюром Бурак Акколем и генеральным директором «TatGıda» Эвреном Альбашом.
По данным диппредставительства, цель встречи стало доведение до турецкой стороны информации об инвестиционном потенциале Узбекистана в сельскохозяйственном секторе.
Представителям «Koç Holding» была предоставлена подробная информация об Узбекистане, инвестиционных возможностях и потенциале страны, льготах, предоставляемых потенциальным инвесторам в агро-сфере и созданных транспортно-логистических условиях.
Турецкая сторона выразила заинтересованность в дальнейшем сотрудничестве для чего в ближайшее время планируется визит руководства компанией «TatGıda» в Узбекистан.