O‘zbekiston va Turkiya hamkorlikning istiqbolli yo‘nalishlarini muhokama qilmoqda
O‘zbekiston Bosh konsulligi diplomatlari «Koç Holding» Turizmni rivojlantirish, oziq-ovqat va chakana savdo guruhi prezidenti O‘zgur Burak Akkol va «TatGıda» bosh direktori Evren Albash bilan ishchi uchrashuv o‘tkazdi.
Diplomatik missiyadan ma’lum qilishlaricha, uchrashuvdan ko‘zlangan maqsad turk tomoniga O‘zbekistonning qishloq xo‘jaligi sohasidagi sarmoyaviy salohiyati haqida ma’lumot yetkazish bo‘lgan.
Koch xolding vakillariga O‘zbekiston, mamlakatimizning sarmoyaviy imkoniyatlari va salohiyati, agrosohada salohiyatli investorlarga berilayotgan imtiyozlar, yaratilgan transport-logistika sharoitlar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Turkiya tomoni kelgusida hamkorlik qilishdan manfaatdorligini bildirdi, buning uchun yaqin kelajakda «TatGıda» rahbariyatining O‘zbekistonga tashrifi rejalashtirilgan.

Uzbekistan and Turkey discuss promising areas of cooperation
Diplomats of the Consulate General of Uzbekistan held a working meeting with the President of the Tourism Development, Food and Retail Group “Koç Holding” Ozgur Burak Akkol and the General Director of “TatGıda” Evren Albash.
According to the diplomatic mission, the purpose of the meeting was to bring to the Turkish side information about the investment potential of Uzbekistan in the agricultural sector.
Representatives of Koç Holding were provided with detailed information about Uzbekistan, investment opportunities and potential of the country, benefits provided to potential investors in the agro-sphere and created transport and logistics conditions.
The Turkish side expressed interest in further cooperation, for which in the near future it is planned to visit the management of “TatGıda” to Uzbekistan.