Maskatda oʻzaro tovar ayirboshlash hajmini kengaytirish va Oʻzbekiston-Ummon investitsiyaviy loyihalarini amalga oshirish istiqbollari muhokama qilindi
Tashrif bilan Maskat shahrida bo‘lib turgan O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Furqat Sidiqov bugun Ummon Suveren investitsiya jamg‘armasi raisi o‘rinbosari Shayx Nosir Al-Xarisiy bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” muxbiri.
Tomonlar ikki davlat o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlikning asosiy yo‘nalishlarini atroflicha muhokama qildilar. Xususan, O‘zbekistonda faoliyat ko‘rsatayotgan “UzOmanCapital” investitsiya kompaniyasi salohiyatidan foydalangan holda o‘zaro tovar ayirboshlash hajmini kengaytirish va istiqbolli investitsiya loyihalarini birgalikda amalga oshirish yuzasidan umumiy fikr bildirildi.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha Ummon Suveren investitsiya jamg‘armasi vakillarining O‘zbekistonga tashrifi bo‘yicha kelishuvga erishildi.

В Маскате обсуждены перспективы расширения объемов взаимной торговли и реализации узбекско-оманских инвестиционных проектов
Находящмйся в Маскате с визитом заместитель министра иностранных дел Узбекистана Фуркат Сидиков сегодня встретился с заместителем председателя Суверенного инвестиционного фонда Омана шейхом Насиром Аль-Хариси, сообщает корреспондент «Дунё».
Стороны подробно обсудили основные направления торгово-экономического сотрудничества двух стран. В частности, было выражено общее мнение относительно расширения объемов взаимной торговли и совместной реализации перспективных инвестиционных проектов с использованием потенциала действующей в Узбекистане инвестиционной компании «УзОманКапитал».
По итогам встречи достигнута договоренность о визите представителей Суверенного инвестиционного фонда Омана в Узбекистан.