Savdo-sanoat palatasi raisining Belarus Respublikasining Favqulodda va Muxtor Elchisi bilan uchrashuvi
Joriy yilning 18-aprel kuni Savdo-sanoat palatasida O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi D.Vahabov va Belarus Respublikasining O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va muxtor elchisi L.Marinich o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston va Belarus o‘rtasidagi ikki tomonlama savdo-iqtisodiy, sarmoyaviy va ishbilarmonlik hamkorlik masalalari muhokama qilindi.
Suhbat chog‘ida tomonlar savdo-iqtisodiy va sarmoyaviy hamkorlik mamlakatlar o‘rtasidagi ikki tomonlama munosabatlarning muhim tarkibiy qismi ekanligini ta’kidladilar.
Tadbirda Savdo-sanoat palatasi raisi D.Vahabov bugungi kunda O‘zbekiston va Belarus Respublikasi biznes vakillari o‘rtasida o‘zaro manfaatli va uzoq muddatli munosabatlarni rivojlantirish uchun qo‘shimcha imkoniyatlar yaratilayotganiga alohida to‘xtaldi.
Uchrashuvda, shuningdek, Innoprom doirasida bo‘lib o‘tadigan O‘zbekiston-Belarus biznes-forumini tashkil etish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida tomonlar rejalashtirilgan qoʻshma tadbirlar va ikki davlat ishbilarmon doiralarining oʻzaro tashriflarini faollashtirish zarurligi yuzasidan fikr almashdilar.

Meeting of the Chairman of the Chamber of Commerce and Industry with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Belarus
On April 18 this year, the Chamber of Commerce and Industry hosted a meeting between the Chairman of the Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan D. Vakhabov and the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Belarus to the Republic of Uzbekistan L. Marinich.
Issues of bilateral trade, economic, investment and business cooperation between Uzbekistan and Belarus were discussed at the meeting.
During the conversation, the parties noted that trade, economic and investment cooperation is an important component of bilateral relations between the countries.
At the event, the Chairman of the Chamber of Commerce and Industry D. Vakhabov focused on the fact that today additional opportunities are being created for the development of mutually beneficial and long-term relations between business representatives of Uzbekistan and the Belarusian Republic.
The meeting also discussed the organization of the upcoming Uzbek-Belarusian Business Forum, which will be held within the framework of Innoprom.
At the end of the meeting, the parties exchanged views on the planned joint events and the need to intensify mutual visits of business circles of the two countries.