Oʻzbekiston va Qozogʻiston oʻrtasida savdo-iqtisodiy hamkorlik boʻyicha “yoʻl xaritasi” imzolandi
Ostonaga amaliy tashrif doirasida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Qozogʻiston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev huzurida Investitsiya va savdo sohalarida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish bo‘yicha amaliy harakatlar rejasini imzolash marosimi bo‘lib o‘tdi, deb xabar qilmoqda davlatimiz rahbari matbuot xizmati.
“Yo‘l xaritasi”da avtomobilsozlik, energetika, kimyo sanoati, metallurgiya, farmatsevtika, logistika, qurilish materiallari, uy-joy qurilishi, qishloq xo‘jaligi kabi tarmoqlarda qo‘shma loyihalarni amalga oshirish nazarda tutilgan.
Hujjat joriy yil aprel-may oylarida ikki davlat rahbarlarining Buxoro va Turkiston shaharlarida bo‘lib o‘tgan uchrashuvlarida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirishga qaratilgan.

As part of their working visit to Astana, a signing ceremony for a Practical Action Plan for the implementation of agreements reached in investment and trade was held in the presence of President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and President of the Republic of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev, the press service of the head of our state reports.
The roadmap envisages the implementation of joint projects in such sectors as automotive manufacturing, energy, chemicals, metallurgy, pharmaceuticals, logistics, construction materials, housing construction, agriculture, and others.
The document aims to implement the agreements reached following the meetings of the two heads of state in Bukhara and Turkestan in April and May of this year.