O‘zbekiston va Portugaliya o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlikni kengaytirish istiqbollari muhokama qilindi
O‘zbekistonning Parijdagi elchisi Nodir Ganiyev va Portugaliya Tadbirkorlar konfederatsiyasi prezidenti Armindu Monteyru o‘rtasida onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Unda O‘zbekiston va Portugaliya o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlikning bugungi holati va istiqbollari muhokama qilindi.
Tomonlar investitsiyalar, sanoat kooperatsiyasi, qishloq xo‘jaligi, axborot texnologiyalari, logistika va turizm sohalarida hamkorlikni yana-da rivojlantirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Muloqotda yakunida mamlakatimizning eksport salohiyatini Portugaliya bozorida keng targ‘ib qilish maqsadida Portu shahrida “Made in Uzbekistan” savdo-iqtisodiy tadbirini tashkil etish imkoniyatlari ko‘rib chiqildi.

Uzbekistan and Portugal have outlined new areas of trade and economic cooperation.
An online meeting was held between Nodir Ganiev, the Ambassador of Uzbekistan to Paris, and Armindo Monteiro, President of the Portuguese Confederation of Entrepreneurs, the correspondent of “Dunyo” news agency reports.
During the meeting, the current state and prospects for developing trade and economic cooperation between Uzbekistan and Portugal were discussed.
Particular attention was paid to expanding cooperation in investment, industrial cooperation, agriculture, information technology, logistics, and tourism.
Opportunities for promoting Uzbekistan’s export potential in the Portuguese market were also discussed. In this context, the initiative to organize a “Made in Uzbekistan” trade and economic event in Porto was discussed.