ISSVda ‘‘Foster APC’’ ijrochi direktori Mujtaba Navaz bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
ISSVda Ozarbayjon Respublikasi ‘‘Foster APC’’ ijrochi direktori Mujtaba Navaz bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi, deb xabar bermoqda vazirlik matbuot xizmati.
2016-yilda tashkil etilgan ‘‘Foster APC’’ Ozarbayjonning qurilish va injiniring xizmatlarini ko‘rsatishga ixtisoslashgan yetakchi kompaniyalaridan biridir.
Uchrashuvda xorijiy kompaniyaga Oʻzbekistonda investorlar uchun yaratilgan imkoniyatlar, imtiyozlar va davlat tomonidan qoʻllab-quvvatlanayotgan chora-tadbirlar haqida batafsil maʼlumot berildi.
Kompaniya rahbariyati O’zbekistonda energetika, suv resurslarini boshqarish va geologiya sohalaridagi loyihalarda investor sifatida ishtirok etishga tayyorligini bildirdi.
Muzokaralar yakunida boʻlajak hamkorlik doirasida qoʻshimcha texnik-iqtisodiy maʼlumotlar almashish, loyiha parametrlarini baholash va zarur hujjatlarni ishlab chiqish boʻyicha kelishuvlarga erishildi.

В МИПТ прошла встреча с исполнительным директором «Foster APC» Азербайджанской Республики Муджтабой Навазом, сообщает пресс-служба министерства.
«Foster APC», основанная в 2016 году, является одной из ведущих компаний в Азербайджане, специализирующейся на предоставлении строительных и инжиниринговых услуг.
В ходе встречи иностранной компании была предоставлена подробная информация о возможностях, созданных для инвесторов в Узбекистане, льготах и мерах государственной поддержки.
Руководством компании выражена заинтересованность в участии в качестве инвестора в проектах в сферах энергетики, водоотведения и геологии в Узбекистане.
По итогам переговоров достигнуты договоренности об обмене дополнительной технической и экономической информацией в рамках предстоящего сотрудничества, оценки параметров проекта и разработки необходимой документации.