ISSVda ‘‘Foster APC’’ ijrochi direktori Mujtaba Navaz bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
ISSVda Ozarbayjon Respublikasi ‘‘Foster APC’’ ijrochi direktori Mujtaba Navaz bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi, deb xabar bermoqda vazirlik matbuot xizmati.
2016-yilda tashkil etilgan ‘‘Foster APC’’ Ozarbayjonning qurilish va injiniring xizmatlarini ko‘rsatishga ixtisoslashgan yetakchi kompaniyalaridan biridir.
Uchrashuvda xorijiy kompaniyaga Oʻzbekistonda investorlar uchun yaratilgan imkoniyatlar, imtiyozlar va davlat tomonidan qoʻllab-quvvatlanayotgan chora-tadbirlar haqida batafsil maʼlumot berildi.
Kompaniya rahbariyati O’zbekistonda energetika, suv resurslarini boshqarish va geologiya sohalaridagi loyihalarda investor sifatida ishtirok etishga tayyorligini bildirdi.
Muzokaralar yakunida boʻlajak hamkorlik doirasida qoʻshimcha texnik-iqtisodiy maʼlumotlar almashish, loyiha parametrlarini baholash va zarur hujjatlarni ishlab chiqish boʻyicha kelishuvlarga erishildi.

A meeting was held at the MIIT with Mr. Mujtaba Nawaz, Executive Director of ‘‘Foster APC’’
A meeting was held at the MIIT with Mr. Mujtaba Nawaz, Executive Director of ‘‘Foster APC’’, Republic of Azerbaijan, the press service of the Ministry reports.
Founded in 2016, ‘‘Foster APC’’ is one of Azerbaijan’s leading companies specializing in construction and engineering services.
During the meeting, the foreign company was provided with detailed information about the investment opportunities available in Uzbekistan, including incentives and government support measures.
The company’s leadership expressed interest in participating as an investor in projects related to energy, wastewater management, and geology in Uzbekistan.
As a result of the negotiations, the parties agreed to exchange additional technical and economic information as part of their upcoming cooperation, assess project parameters, and develop the necessary documentation.