ISSVda Xitoyning yetakchi kompaniyalaridan biri – ‘‘Nanning Jianning Water Investment Group’’ vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Oʻzbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligida Xitoyning yetakchi kompaniyalaridan biri – ‘‘Nanning Jianning Water Investment Group’’ vakillari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi, deb xabar bermoqda vazirlik matbuot xizmati.
Muzokaralar davomida kompaniyaning suv ta’minoti tizimini modernizatsiya qilish loyihalarida ishtirok etish rejalari, shuningdek, maishiy chiqindilardan elektr energiyasi ishlab chiqarish bo‘yicha loyihalarni amalga oshirish imkoniyatlari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida oʻzaro hamkorlik samaradorligini oshirish maqsadida loyihalarni batafsil oʻrganish va rejalarni tuzatish boʻyicha qoʻshma ishlarni davom ettirish boʻyicha kelishuvlarga erishildi.

В Министерстве инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан состоялась встреча с представителями одной из ведущих китайских компаний — «Nanning Jianning Water Investment Group», сообщает пресс-служба министерства.
В ходе переговоров были обсуждены планы по участию компании в проектах по модернизации системы водоснабжения, а также возможности реализации проектов по выработке электроэнергии из бытовых отходов.
По итогам встречи достигнуты договоренности о продолжении совместной работы над детальным изучением проектов и корректировке планов в целях повышения эффективности взаимодействия.