ISSVda Xitoyning yetakchi kompaniyalaridan biri – ‘‘Nanning Jianning Water Investment Group’’ vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Oʻzbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligida Xitoyning yetakchi kompaniyalaridan biri – ‘‘Nanning Jianning Water Investment Group’’ vakillari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi, deb xabar bermoqda vazirlik matbuot xizmati.
Muzokaralar davomida kompaniyaning suv ta’minoti tizimini modernizatsiya qilish loyihalarida ishtirok etish rejalari, shuningdek, maishiy chiqindilardan elektr energiyasi ishlab chiqarish bo‘yicha loyihalarni amalga oshirish imkoniyatlari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida oʻzaro hamkorlik samaradorligini oshirish maqsadida loyihalarni batafsil oʻrganish va rejalarni tuzatish boʻyicha qoʻshma ishlarni davom ettirish boʻyicha kelishuvlarga erishildi.

A meeting with representatives of one of the leading Chinese companies, ‘‘Nanning Jianning Water Investment Group’’, was held at the MIIT
A meeting was held at the Ministry of Investment, Industry and Trade of the Republic of Uzbekistan with representatives of ‘‘Nanning Jianning Water Investment Group’’, one of China’s leading companies, the press service of the Ministry reports.
During the discussions, the parties explored the company’s potential involvement in water supply system modernization projects, as well as opportunities for implementing waste-to-energy initiatives.
Following the meeting, agreements were reached to continue joint efforts on in-depth project analysis and to adjust plans to enhance the efficiency of future cooperation.