Sirdaryo viloyati Boyout tumani hokimi Dilfuza O‘rolova mamlakatimizga kelgan Quvaytlik investorlar bilan, deb xabar bermoqda “Dunyo” axborot agentligi muxbiri.
Do‘stona ruhda o‘tgan suhbatda ikki tomonlama hamkorlik istiqbollari, xususan, tibbiyot sohasida investisiya loyihalarini amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Tomonlar o‘zaro manfaatli aloqalarni rivojlantirish, zamonaviy tibbiy xizmatlar ko‘rsatish imkoniyatlarini kengaytirish, eng muhimi, yangi ish o‘rinlari yaratish orqali viloyat aholisi farovonligini oshirishga qaratilgan tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlashga tayyor ekanliklarini bildirdilar.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha istiqbolli loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha dastlabki kelishuvlarga erishildi.

Khokim of Bayaut district of Syrdarya region Dilfuza Uralova with investors from Kuwait who arrived in our country, the correspondent of ‘‘Dunyo’’ news agency reports.
During a friendly conversation, the prospects for bilateral cooperation were discussed, in particular the implementation of investment projects in the medical field.
The parties expressed their readiness to support initiatives aimed at developing mutually beneficial relations, expanding the possibilities of providing modern medical services, and most importantly – improving the well-being of the region’s population by creating new jobs.
Following the meeting, preliminary agreements were reached on the implementation of promising projects.