Rasmiy tashrifning ishbilarmonlik dasturi doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev «OTP Bank Group» direktorlar kengashi raisi Shandor Chani bilan uchrashuv o‘tkazdi, deb xabar bermoqda davlatimiz rahbari matbuot xizmati.
Bankning mamlakatimiz bank-moliya bozoridagi faoliyati 2023-yildan buyon jadal rivojlanib borayotgani mamnuniyat bilan qayd etildi.
Davlatimiz rahbari avtokreditlashni rivojlantirish va biznes loyihalarini moliyalashtirishga doir qo‘shma dasturlarni olqishladi.
Parrandachilik klasterini tashkil etish bo‘yicha yirik loyihani tez fursatda amalga oshirish muhimligi qayd etildi.
Toshkent viloyatidagi sanoat parkida Vengriya kompaniyalari loyihalarini ilgari surish va qo‘llab-quvvatlash ustuvor yo‘nalish sifatida qayd etildi.

В рамках деловой программы официального визита Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел встречу с председателем совета директоров «OTP Bank Group» Шандором Чаньи, сообщает пресс-служба главы нашего государства.
С удовлетворением отмечена динамично развивающаяся деятельность банка на банковско-финансовом рынке нашей страны с 2023 года.
Глава нашего государства приветствовал совместные программы по развитию автокредитования и финансированию бизнес-проектов.
Отмечена важность скорейшей реализации крупного проекта по созданию птицеводческого кластера.
В качестве приоритетного направления обозначено продвижение и поддержка проектов венгерских компаний в индустриальном парке в Ташкентской области.