Oʻzbekiston Prezidenti Iordaniya bilan oʻzaro manfaatli hamkorlikni yanada rivojlantirish muhimligini qayd etdi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 6-iyul kuni Iordaniya Hoshimiylar Podshohligi Bosh vaziri oʻrinbosari, tashqi ishlar va muhojirlar masalalari boʻyicha vaziri Ayman Husayn Safadiy boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi, deb xabar bermoqda davlatimiz rahbari matbuot xizmati.
Suhbat avvalida yuqori martabali mehmon davlatimiz rahbariga Iordaniya Podshohi Abdulla II ibn al-Husaynning samimiy salomi va tilaklarini yetkazdi.
Uchrashuvda Oʻzbekiston bilan Iordaniya oʻrtasidagi koʻp qirrali hamkorlikni kengaytirishning dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Oʻtgan yili Samarqandda oliy darajada oʻtgan sermahsul muzokaralar ikki tomonlama munosabatlar tarixida yangi sahifa ochgani mamnuniyat bilan qayd etildi.
Erishilgan kelishuvlar doirasida joriy yilda parlamentlararo doʻstlik guruhlari tuzildi, Hukumatlararo qoʻshma komissiyaning ilk yigʻilishi oʻtkazilib, Ishbilarmonlar kengashi taʼsis qilindi, shuningdek, havo qatnovlari yoʻlga qoʻyildi.
Kelgusida siyosiy muloqotlarni faollashtirish, savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy hamda madaniy-gumanitar sohalarda qoʻshma loyiha va dasturlarni ilgari surishga alohida eʼtibor qaratildi.

The President of Uzbekistan called for further development of mutually beneficial cooperation with Jordan
On July 6, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received a delegation led by Ayman Hussein Safadi, Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs and Expatriates of the Hashemite Kingdom of Jordan, the press service of the head of our state reports.
At the beginning of the meeting, the distinguished guest conveyed to the head of state the sincere greetings and best wishes of King Abdullah II bin Al Hussein of Jordan.
At the meeting, current issues related to expanding multifaceted cooperation between Uzbekistan and Jordan were discussed.
It was noted with satisfaction that the fruitful high-level talks held last year in Samarkand opened a new chapter in the history of bilateral relations.
As part of the agreements reached this year, interparliamentary friendship groups have been established, the first meeting of the joint Intergovernmental Commission was held, a Business Council has been established, and air service has been established.
Particular attention was paid to further deepening political dialogue and promoting joint projects and programs in trade, economic, investment, cultural, and humanitarian spheres.