German Investment Navigator platformasi doirasida O’zbekiston va Germaniya o’rtasidagi investitsiya loyihalarining bugungi holati yuzasidan muzokaralar bo’lib o’tdi
Qo’shma tashabbuslarni amalga oshirish bosqichlarini monitoring qilish va muntazam tahlil qilib borishga mo’ljallangan German Investment Navigator platformasi doirasida O’zbekiston va Germaniya o’rtasidagi investitsiya loyihalarining bugungi holati yuzasidan muzokaralar bo’lib o’tdi, deb xabar qilmoqda ISSV matbuot xizmati.
Mazkur tadbirda Investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri o’rinbosari Akram Aliyev hamda Germaniya iqtisodiyoti Sharqiy qo’mitasi ijrochi direktori Mixael Xarms ishtirok etdi.
Tomonlar 40 ga yaqin yirik loyihaning ijro etilish jarayonini atroflicha ko’rib chiqdilar. Platforma mexanizmlari yordamida loyihalarning joriy holati va yuzaga kelayotgan masalalar o’rganilib, belgilangan muddatlarga rioya etish hamda jarayonlarni jadallashtirishga alohida e’tibor qaratildi.
Ushbu uchrashuv O’zbekiston-Germaniya ishbilarmonlar kengashining navbatdagi majlisiga tayyorgarlik ko’rish hamda biznes vakillari o’rtasidagi to’g’ridan-to’g’ri muloqotni mustahkamlashda muhim qadam bo’ldi. Hamkorlar o’zaro aloqalarni kengaytirish va yangi istiqbolli loyihalarni hayotga tatbiq etishga tayyor ekanliklarini tasdiqladilar.

В рамках платформы German Investment Navigator прошли переговоры о текущем состоянии инвестпроектов между Узбекистаном и Германией
В рамках платформы German Investment Navigator — системы для мониторинга и регулярного анализа этапов реализации совместных инициатив — прошли переговоры о текущем состоянии инвестпроектов между Узбекистаном и Германией, сообщает пресс-служба МИПТ.
В мероприятии участвовали заместитель министра инвестиций, промышленности и торговли Акрам Алиев и исполнительный директор Восточного комитета германской экономики Михаэль Хармс.
Стороны детально рассмотрели ход реализации около 40 крупных проектов. С помощью механизмов платформы были изучены текущий статус и возникающие проблемы, а особое внимание уделено соблюдению графиков и ускорению процессов.
Встреча стала важным этапом подготовки к заседанию Узбекско-Германского делового совета и укрепления прямого диалога бизнес-сообществ. Партнеры подтвердили готовность к расширению сотрудничества и запуску новых совместных инициатив.