Toshkent shahrida O‘zbekiston–Koreya biznes-forumi va B2B uchrashuvlari bo‘lib o‘tdi
24-avgust kuni Toshkent shahrida ISSV va Koreya Importchilar Assotsiatsiyasi (KOIMA) hamkorligida O‘zbekiston–Koreya biznes-forumi va B2B uchrashuvlari bo‘lib o‘tdi, deb xabar qilmoqda ISSV matbuot xizmati.
Tadbirda vazir o‘rinbosari Ilzat Kasimov, KOIMA raisi Youn Young Mi, Koreya Respublikasining O‘zbekistondagi elchisi Won Do Yeon hamda ikki mamlakatdan 100 ga yaqin biznes vakillari ishtirok etdi.
2025-yilda o‘zaro savdo hajmi qariyb 2 mlrd dollarni, Koreya investitsiyalarining umumiy hajmi esa 8 mlrd dollardan ortiqni tashkil etdi. O‘zbekistonda Koreya kapitali ishtirokidagi 600 dan ortiq korxona faoliyat yuritmoqda.
Tomonlar savdoni kengaytirish, O‘zbekiston mahsulotlari eksportini oshirish, yangi biznes aloqalari va qo‘shma loyihalarni rivojlantirish masalalarini muhokama qildi.

The Uzbekistan–Korea Business Forum and B2B meetings were held in Tashkent
On 24 August, the Uzbekistan–Korea Business Forum and B2B meetings were held in Tashkent, organized by MIIT jointly with the Korea Importers Association (KOIMA), the press service of the MIIT reports.
The event brought together Deputy Minister Ilzat Kasimov, KOIMA Chairperson Youn Young Mi, Ambassador of the Republic of Korea to Uzbekistan Won Do Yeon, and around 100 business representatives from both countries.
In 2025, bilateral trade reached nearly USD 2 billion, while total Korean investment exceeded USD 8 billion. More than 600 enterprises with Korean capital operate in Uzbekistan.
The parties discussed expanding trade, increasing Uzbek exports to Korea, strengthening business ties and advancing joint projects across agriculture, industry, energy, logistics, telecommunications and other sectors.