Investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri o‘rinbosari United Green Group kompaniyasi investitsiyalar bo‘yicha direktori bilan uchrashuv o‘tkazdi
30-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligida vazir o‘rinbosari Akram Aliyev United Green Group kompaniyasi investitsiyalar bo‘yicha direktori Albrecht Frischenschlager bilan uchrashuv o‘tkazdi, deb xabar bermoqda vazirlik matbuot xizmati.
Muzokaralar davomida tomonlar investitsiyaviy hamkorlikni yanada kengaytirish masalalarini ko‘rib chiqdilar. Xususan, O‘zbekistonda zamonaviy integratsiyalashgan dehqonchilik, sut chorvachiligi va sut mahsulotlari ishlab chiqarish tizimini yaratish loyihasi batafsil muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha loyihani amalga oshirishga qaratilgan uch tomonlama Harakatlar rejasi imzolandi hamda o‘zaro manfaatli sheriklikni kengaytirishga tayyorlik tasdiqlandi.

Заместитель министра инвестиций, промышленности и торговли провел встречу с директором по инвестициям компании United Green Group
30 июня в Министерстве инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан заместитель министра Акрам Алиев провел встречу с директором по инвестициям компании United Green Group Альбрехтом Фришеншлагером, сообщает пресс-служба министерства.
В ходе переговоров стороны рассмотрели вопросы дальнейшего расширения инвестиционного сотрудничества. В частности, был детально обсужден проект по созданию в Узбекистане современной интегрированной системы земледелия, молочного животноводства и производства молочной продукции.
По итогам встречи подписан трехсторонний План действий по реализации проекта, и подтверждена готовность наращивать взаимовыгодное партнерство.