Investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri o‘rinbosari Samarqand viloyatida amalga oshirilayotgan joriy investitsiya loyihalari ijrosini o‘rganish hamda tadbirkorlarni qiynayotgan muammolarni hal etish maqsadida Urgut va Tayloq tumanlariga tashrif buyurdi
O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri o‘rinbosari Akram Aliyev Samarqand viloyatida amalga oshirilayotgan joriy investitsiya loyihalari ijrosini o‘rganish hamda tadbirkorlarni qiynayotgan muammolarni hal etish maqsadida Urgut va Tayloq tumanlariga tashrif buyurdi, deb xabar qilmoqda vazirlik matbuot xizmati.
Urgut tumanida Buyuk Kompleks City tomonidan amalga oshirilayotgan logistika va erkin savdo markazini tashkil etish loyihasi bilan tanishildi. Mas’ullar loyiha doirasida olib borilayotgan qurilish ishlari, yaratilayotgan infratuzilma hamda uni amalga oshirishning keyingi bosqichlari haqida ma’lumot berdilar.
Shundan so‘ng Tayloq tumanida A. Aliyev Tadbirkorlar jamoatchilik maslahat kengashining navbatdagi yig‘ilishida ishtirok etdi. Uchrashuv davomida tadbirkorlarni tashvishga solayotgan dolzarb masalalar, investitsiya loyihalarini amalga oshirish jarayonida yuzaga kelayotgan muammolar hamda ularni bartaraf etish mexanizmlari muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida tadbirkorlar tomonidan bildirilgan murojaat va takliflar mas’ul mutasaddilar tomonidan tezkor ko‘rib chiqish va hal etish maqsadida qayd etildi.

Заместитель министра инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан Акрам Алиев в целях изучения хода реализации текущих инвестиционных проектов в Самаркандской области и решения проблем деловых людей посетил Ургутский и Тайлакский районы, сообщает пресс-служба МИПТ.
В Ургутском районе состоялось ознакомление с проектом Buyuk Kompleks City по созданию логистического и свободного торгового центра. Ответственные лица представили информацию о ходе строительных работ, создаваемой инфраструктуре и дальнейших планах по реализации проекта.
Затем в Тайлакском районе А.Алиев принял участие в очередном заседании Общественного консультативного совета предпринимателей. В ходе встречи обсуждены актуальные вопросы, волнующие представителей бизнеса, проблемы, возникающие при реализации инвестиционных проектов, а также механизмы их решения.
Обращения и предложения предпринимателей, высказанные в ходе встречи, были зафиксированы для дальнейшей проработки ответственными лицами с целью оперативного решения.