Markaziy bankda «Citigroup Inc.» investitsiya banki rahbariyatining boshqaruvchi direktori Devid Livingston boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi, deb xabar beradi Markaziy bank matbuot xizmati.
Uchrashuvda delegatsiya aʼzolariga Oʻzbekistonning pul-kredit siyosati va bank sektorida amalga oshirilayotgan islohotlar haqida batafsil maʼlumotlar berildi.
Pul-kredit siyosatini yanada takomillashtirish, milliy valyuta barqarorligini ta’minlash, bank tizimini isloh qilish va barqarorligini ta’minlash bo‘yicha faol chora-tadbirlar amalga oshirilayotgani, mamlakatimizda makroiqtisodiy vaziyatni barqarorlashtirish bo‘yicha ham ishlar amalga oshirilgani ta’kidlandi.
O‘z navbatida, mehmonlar samimiy qabul uchun minnatdorlik bildirib, O‘zbekiston bank sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar samaradorligini ta’kidladilar.

Delegation of investment bank “Citigroup Inc.” visited the Central Bank
The Central Bank hosted a meeting of the leadership with the delegation of the investment bank “Citigroup Inc.”, headed by Managing Director David Livingston, the press service of the Central Bank reports.
During the meeting, members of the delegation were provided with detailed information on ongoing reforms in the field of monetary policy and the banking sector of Uzbekistan.
It was noted that active measures are being taken to further improve monetary policy, ensure the stability of the national currency, reform and ensure the stability of the banking system, and work has also been carried out to stabilize the macroeconomic situation in the country.
In turn, the guests expressed their gratitude for the warm welcome and noted the effectiveness of the ongoing reforms in the banking sector of Uzbekistan.