O‘zbekistonning Dehlidagi elchixonasi vakillari Hindistonning “Bajaj Processpack Limited” kompaniyasi direktori Girish Bajaj bilan muzokaralar o‘tkazdi, deb xabar beradi “Dunyo” axborot agentligi muxbiri.
Hindiston kompaniyasi qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini qayta ishlash va qadoqlash uchun uskunalar ishlab chiqarishga ixtisoslashgan. Uchrashuvda O‘zbekistonning tabiiy, ekologik toza va raqobatbardosh qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini yetishtirish borasidagi ulkan salohiyati, so‘nggi yillarda davlatimiz tomonidan sohani yanada rivojlantirish borasida amalga oshirilayotgan izchil chora-tadbirlar, xalqaro hamkorlikni rivojlantirish uchun berilayotgan imtiyozlar haqida atroflicha ma’lumot berildi.
O‘zbekiston korxonalari bilan “Bajaj Processpack Limited” kompaniyasi o‘rtasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, bu jarayonga investitsiya va ilg‘or texnologiyalarni jalb etish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Girish Bajaj mamlakatimiz bilan hamkorlik kompaniya uchun istiqbolli va o‘zaro manfaatli yo‘nalish ekanini ta’kidladi. Tomonlar mahalliy miqyosda qo‘shma loyihalarni amalga oshirish imkoniyatlarini o‘rganish va ikki tomonlama shartnomalar imzolash maqsadida «Bajaj Processpack Limited» delegatsiyasining O‘zbekistonga ishchi safarini tashkil etishga kelishib oldilar.

Representatives of the Embassy of Uzbekistan in Delhi held negotiations with the director of the Indian company “Bajaj Processpack Limited” Girish Bajaj, the correspondent of “Dunyo” news agency reports.
The Indian company specializes in the production of equipment for processing and packaging of agricultural products. During the meeting, detailed information was presented on the enormous potential of Uzbekistan for growing natural, environmentally friendly and competitive agricultural products, as well as consistent measures taken by the state in recent years for the further development of the industry, preferences and benefits provided to enhance international cooperation.
Particular attention was paid to issues related to establishing cooperation between Uzbek enterprises and “Bajaj Processpack Limited”, attracting investments and advanced technologies in this process.
Girish Bajaj noted that cooperation with our country is a promising and mutually beneficial direction for the company. The parties agreed to organize a working trip for the “Bajaj Processpack Limited” delegation to Uzbekistan to explore the possibilities of implementing joint projects locally and signing bilateral agreements.