“Gazeta.uz” muxbirining xabariga ko’ra, “International Hotel Tashkent” mehmonxonasi Shveytsariyaning Mövenpick brendi ostida ish boshlaydi. Bu haqida Accor mehmonxonalar guruhi va InterHotel o’rtasida kelishuv imzolangan.
O‘zbekistonda birinchi besh yulduzli mehmonxona 1997-yilda Toshkent teleminorasi yonida InterContinental brendi ostida ochilgan. 2012-yil may oyida ushbu mehmonxona brendi O‘zbekistonni tark etdi (2022-yil oxirida kompaniya poytaxtda yangi mehmonxona ochdi).
Yangi brend ostida mehmonxona mehmonlarga “xizmat ko‘rsatishning eng yuqori standartlari, sog‘lom turmush tarzi, gastronomiya va oilaviy dam olishni, shuningdek, global ALL sodiqlik dasturi – Accor Live Limitless orqali qo‘shimcha imtiyozlarni taklif etadi”, — deyiladi Accor press-relizida.
“O‘zbekistonda sayyohlik infratuzilmasi jadal rivojlanmoqda va biz Mövenpick Hotel Tashkent mehmonxonasining ochilishi xalqaro sayohatchilar va poytaxt aholisi uchun yana bir qulaylik bo‘lishiga ishonamiz, ular Toshkentning qoq markazidagi Shveytsariya mehmondo‘stligini qadrlashadi, – dedi Aleksis Delaroff, Accor New East Europe bosh direktori.
“International Hotel Tashkent” mehmonxona majmuasining rebrendingi nafaqat mehmonxona xizmatlari bozoridagi mavqeimizni mustahkamlaydi, balki mehmonlarimizga dam olishlari, turli darajadagi anjumanlar va tadbirlar o‘tkazishlari uchun yaxshilangan sharoitlar bilan ta’minlashga yordam beradi, – dedi InterHotel direktori Sardor Malikov.
“Mövenpick Hotel Tashkent” mehmonxonasining ochilishi 2023-yil oxiriga rejalashtirilgan. Mehmonxona mehmonlarga turli toifadagi 174 ta xonani taklif etadi – standartdan to suitgacha, basseyn va fitnes zaliga ega spa markazi, konferentsiya zallari va 500 kishigacha bo’lgan bayramlar va korporativ tadbirlar uchun mo’ljallangan ikkita ko’p funksiyali xona. Restoran menyusi Mövenpick Hotels & Resorts tarmog’ining barcha mehmonxonalarida taqdim etiladigan Shveytsariya taomlarini o’z ichiga oladi.

Отель International в Ташкенте начнёт работать под брендом Mövenpick
Как сообщает корреспондент «Газета.uz», отель International Hotel Tashkent начнёт работать под швейцарским брендом Mövenpick. Соглашение об этом подписали гостиничная группа Accor и компания InterHotel.
Первый пятизвёздочный отель в Узбекистане был открыт недалеко от Ташкентской телебашни в 1997 году под брендом InterContinental. В мае 2012 года этот гостиничный бренд покинул Узбекистан (в конце 2022 года компания открыла новый отель в столице).
Под новым брендом отель предложит гостям «высочайшие стандарты сервиса, оздоровительных услуг, гастрономии и семейного отдыха, а также дополнительные преимущества благодаря глобальной программе лояльности ALL — Accor Live Limitless», говорится в пресс-релизе Accor.
«Туристическая инфраструктура Узбекистана стремительно развивается, и мы уверены, что открытие Mövenpick Hotel Tashkent станет ещё одним преимуществом для международных путешественников и жителей столицы, которые по достоинству оценят швейцарское гостеприимство в самом сердце Ташкента», — отметил генеральный директор Accor New East Europe Алексис Деларофф.
«Ребрендинг гостиничного комплекса International Hotel Tashkent позволит не только укрепить нашу позицию на рынке гостиничных услуг, но и поможет предоставить нашим гостям улучшенные условия для отдыха, проведения конференций и мероприятий различного уровня», — сказал директор InterHotel Сардор Маликов.
Открытие Mövenpick Hotel Tashkent запланировано на конец 2023 года. Отель предложит гостям 174 номера различных категорий — от стандартного до люксов, СПА-центр с бассейном и фитнес-залом, конференц-залы и два многофункциональных пространства, предназначенных для проведения торжеств и корпоративных мероприятий до 500 человек. В меню ресторана добавятся фирменные швейцарские блюда, которые подают во всех отелях сети Mövenpick Hotels & Resorts.
Accor, основанная в 1967 году, объединяет 5400 отелей более чем в 100 странах под разными брендами (более 40). Под брендом Mövenpick работает отель в Самарканде. Группа также имеет отели Mercure в Ташкенте и Бухаре.