O‘zbekiston parlament delegatsiyasi Ozarbayjonga tashrif buyuradi
Oliy Majlis Senati Raisi Tanzila Narbayeva boshchiligidagi O‘zbekiston parlament delegatsiyasi 29-iyun – 2-iyul kunlari Ozarbayjonda rasmiy tashrif bilan bo‘ladi.
Parlament yuqori palatasi axborot xizmati xabariga ko‘ra, tashrif doirasida parlament delegatsiyasining ikki tomonlama uchrashuvlari o‘tkaziladi, O‘zbekiston va Ozarbayjon tadbirkor ayollarining iqtisodiy imkoniyatlari va salohiyatini kengaytirishga qaratilgan birinchi biznes-forumi tashkil etiladi. ikki mamlakat ayollari.
Bundan tashqari, O‘zbekiston delegatsiyasining Qo‘shilmaslik harakati parlament tarmog‘i yig‘ilishida ishtirok etishi rejalashtirilgan.

Парламентская делегация Узбекистана посетит Азербайджан
Парламентская делегация Узбекистана во главе с председателем Сената Олий Мажлиса Танзилой Нарбаевой посетит с 29 июня по 2 июля с официальным визитом Азербайджан.
По данным информационной службы верхней палаты Парламента, в рамках визита парламентская делегация проведет двусторонние встречи, а также будет организован первый бизнес-форум женщин-предпринимателей Узбекистана и Азербайджана, направленный на расширение экономических возможностей и потенциала женщин двух стран.
Кроме того, запланировано участие делегации Узбекистана в заседании Парламентской сети Движения неприсоединения.