Yirik investitsiya loyihalarini amalga oshirish bo‘yicha bir qator investitsiya bitimlarini imzolash marosimi boʻlib oʻtdi
Joriy yilning 27-dekabr kuni investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov energetika sohasida yirik investitsiya loyihalarini amalga oshirish bo‘yicha bir qator investitsiya bitimlarini imzolash marosimida ishtirok etdi, deb xabar beradi ISSV matbuot xizmati.
Xususan, quyidagilar imzolandi:
Oʻzbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi, Energetika vazirligi va Masdar (BAA) oʻrtasida Oʻzbekiston Respublikasida quvvati 2000 MVt boʻlgan shamol elektr stansiyasi va 1150 MVt quvvatga ega energiya saqlash tizimlarini qurish boʻyicha investitsion bitimlar;
«Oʻzbekiston Milliy Elektr tarmoqlari» AJ va Gezhouba Group kompaniyasi oʻrtasida energiya saqlash tizimlaridan foydalanish boʻyicha kelishuv;
Investitsiya, sanoat va savdo vazirligi va Gezhouba Group kompaniyasi oʻrtasida Oʻzbekistonning 4 ta viloyatida energiya saqlash tizimlaridan foydalanish boʻyicha investitsiya bitimi.

Состоялась церемония подписания ряда инвестиционных соглашений по реализации крупных инвестиционных проектов
27 декабря текущего года Министр инвестиций, промышленности и торговли Лазиз Кудратов принял участие в церемонии подписания ряда инвестиционных соглашений по реализации крупных инвестиционных проектов в сфере энергетики, сообщает пресс-служба МИПТ.
В частности были подписаны:
Инвестиционные соглашения между Министерством инвестиций, промышленности и торговли, Министерством энергетики Республики Узбекистан и компанией Masdar (ОАЭ) о строительстве в Республике Узбекистан ветряной электростанции мощностью 2000 МВт и объектов хранения энергии мощностью 1150 МВт.
Соглашение об использовании систем хранения энергии между АО «Национальные электрические сети Узбекистана» и компанией Gezhouba Group (КНР).
Инвестиционное соглашение об использовании систем хранения энергии в 4 регионах Узбекистана между Министерством инвестиций, промышленности и торговли и компанией Gezhouba Group (КНР).