O‘zbekiston SSP raisi va «UTID» raisi o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 6 aprel kuni O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasida O‘zbekiston va Turkiya ishbilarmonlar uyushmasi Ittifoqi Kengashi raisi Daut Azmi Erbash boshchiligidagi delegasiya vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda“UTID” faoliyati doirasida o‘zaro hamkorlik va qo‘shma loyihalarni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida Turkiya delegasiyasi vakillari Savdo-sanoat palatasi faoliyati bilan tanishib, o‘zaro manfaatli hamkorlikning istiqbollari va imkoniyatlarini, jumladan, to‘qimachilik sanoatida, shuningdek ta’lim sohasida loyihalarni amalga oshirishni muhokama qildilar.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha hamkorlikni yanada rivojlantirish, shuningdek, Ittifoq ta’ischilari va a’zolari ishtirokida O‘zbekiston va Turkiya ishbilarmon doiralari o‘rtasidagi iqtisodiy aloqalarni mustahkamlashga qaratilgan uchrashuv o‘tkazish bo‘yicha kelishuvga erishildi.

Состоялась встреча Председателя ТПП Узбекистана с Председателем «UTID»
6 апреля текущего года в Торгово-промышленной палате Узбекистана состоялась встреча с представителями Союза бизнесменов Узбекистана и Турции «UTID» во главе с  председателем Совета союза Даут Азми Эрбаш. В ходе встречи были обсуждены вопросы развития взаимных партнерских отношений и совместных проектов в рамках деятельности «UTID».
В ходе встречи представители турецкой делегации были ознакомилены с деятельностью Торгово-промышленной палаты, где были обсуждены перспективы и возможности взаимовыгодного сотрудничества, в том числе реализации проектов в текстильной отрасли, а также в сфере образования.
По итогам проведенной встречи была достигнута договоренность о дальнейшем сотрудничестве, а также о проведении встречи с участием учредителей и членов Союза, направленное на дальнейшее развитие экономических отношений деловых кругов Узбекистана и Турции.