“AVANTI” ishbilarmonlik vatanparvarlikni rivojlantirish bo‘yicha tadbirkorlar uyushmasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
2022-yilning 21-iyul kuni Toshkent shahar hokimi o‘rinbosari – Investitsiyalar va tashqi savdo boshqarmasi boshlig‘i Sharof Rahmanov “AVANTI” tadbirkorlar vatanparvarligini rivojlantirish uyushmasi asoschisi va prezidenti Raxman Yansukov boshchiligidagi vakillari bilan uchrashdi.
Mehmonlar Toshkentda yoshlarni biznes boshlash va yuritishga undashga bag‘ishlangan global forum o‘tkazish tashabbusi bilan chiqdilar, uning muhim tarkibiy qismi shaxsiy uchrashuvlar, fikr almashish, ishtirokchilarning muloqoti va zarur tarmoqni shakllantirish bo‘ladi.
Assotsiatsiya bunday forumlarni Rossiya (Moskva, Sankt-Peterburg), Hindiston, Qozog‘iston va Misrda o‘tkazish tajribasiga ega. Global forum formati boshqa narsalar qatorida o’z sohasida muvaffaqiyatga erishgan taklif etilgan mashhur va muvaffaqiyatli ma’ruzachi-rahbarlarning motivatsion taqdimotlarini o’z ichiga oladi. Bunday forumning vazifalari orasida nafaqat yoshlarni yangi biznes boshlashga ilhomlantirish, balki ishbilarmonlarga amaldagi loyihalarni kengaytirishga ko‘maklashish ham bor, bu esa pirovardida yangi kompaniyalarning paydo bo‘lishiga, ishlab chiqarish quvvatlarining ochilishiga, yangi xizmatlar va buning natijasida ish o’rinlari yaratilishi.

Состоялась встреча с представителями Ассоциации предпринимателей по развитию бизнес-патриотизма «АВАНТИ»
21 июля 2022 года заместитель хокима Ташкента — начальник управления инвестиций и внешней торговли Шароф Рахманов встретился с представителями Ассоциации предпринимателей по развитию бизнес-патриотизма «АВАНТИ» под руководством её основателя и президента Рахмана Янсукова.
Гости выступили с инициативой проведения в Ташкенте глобального форума, посвященного мотивации молодёжи к открытию и ведению бизнеса, важной составляющей которого будут личные встречи, обмен мнениями, общение участников и формирование необходимого нетворкинга, что бесценно для развития бизнеса.
В активе Ассоциации — опыт проведения подобных форумов в России (Москва, Санкт-Петербург), Индии, Казахстане и Египте. Формат Global Forum подразумевает, в том числе, мотивирующие презентации приглашенных популярных и успешных спикеров-лидеров, добившихся успеха в своем деле. В числе задач подобного форума — не только вдохновить молодёжь к открытию нового бизнеса, но и помочь бизнесменам масштабировать существующие проекты, что в итоге приведёт к появлению новых компаний, открытию производств, запуску новых сервисов и, как следствие, созданию рабочих мест.