“AVANTI” ishbilarmonlik vatanparvarlikni rivojlantirish bo‘yicha tadbirkorlar uyushmasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
2022-yilning 21-iyul kuni Toshkent shahar hokimi o‘rinbosari – Investitsiyalar va tashqi savdo boshqarmasi boshlig‘i Sharof Rahmanov “AVANTI” tadbirkorlar vatanparvarligini rivojlantirish uyushmasi asoschisi va prezidenti Raxman Yansukov boshchiligidagi vakillari bilan uchrashdi.
Mehmonlar Toshkentda yoshlarni biznes boshlash va yuritishga undashga bag‘ishlangan global forum o‘tkazish tashabbusi bilan chiqdilar, uning muhim tarkibiy qismi shaxsiy uchrashuvlar, fikr almashish, ishtirokchilarning muloqoti va zarur tarmoqni shakllantirish bo‘ladi.
Assotsiatsiya bunday forumlarni Rossiya (Moskva, Sankt-Peterburg), Hindiston, Qozog‘iston va Misrda o‘tkazish tajribasiga ega. Global forum formati boshqa narsalar qatorida o’z sohasida muvaffaqiyatga erishgan taklif etilgan mashhur va muvaffaqiyatli ma’ruzachi-rahbarlarning motivatsion taqdimotlarini o’z ichiga oladi. Bunday forumning vazifalari orasida nafaqat yoshlarni yangi biznes boshlashga ilhomlantirish, balki ishbilarmonlarga amaldagi loyihalarni kengaytirishga ko‘maklashish ham bor, bu esa pirovardida yangi kompaniyalarning paydo bo‘lishiga, ishlab chiqarish quvvatlarining ochilishiga, yangi xizmatlar va buning natijasida ish o’rinlari yaratilishi.

A meeting with representatives of the Association of Entrepreneurs for the Development of Business Patriotism “AVANTI” was held
On July 21, 2022, Deputy Khokim of Tashkent – Head of the Department of Investments and Foreign Trade Sharof Rakhmanov met with representatives of the Association of Entrepreneurs for the Development of Business Patriotism “AVANTI” led by its founder and President Rakhman Yansukov.
The guests took the initiative to hold a global forum in Tashkent dedicated to motivating young people to start and run a business, an important component of which will be personal meetings, exchange of views, communication of participants and the formation of the necessary networking, which is invaluable for business development.
The Association has the experience of holding such forums in Russia (Moscow, St. Petersburg), India, Kazakhstan and Egypt. The Global Forum format includes, among other things, motivating presentations by invited popular and successful speaker-leaders who have achieved success in their field. Among the tasks of such a forum is not only to inspire young people to start a new business, but also to help businessmen scale up existing projects, which will ultimately lead to the emergence of new companies, the opening of production facilities, the launch of new services and, as a result, the creation of jobs.