1-iyun kuni Tranport vaziri o‘rinbosari Jasurbek Choriyev Xitoyning Taitong International kompaniyasi boshqaruvi raisi Chu Syuan janoblari bilan uchrashuv o‘tkazdi, deb xabar beradi O’zbekiston Respublikasi Transport vazirligi matbuot xizmati.
Uchrashuvda tomonlar mamlakatimiz transport sektoriga to‘g‘ridan-to‘g‘ri investitsiyalarni jalb qilish, shuningdek, Xitoy Xalq Respublikasi bilan bog‘lovchi xalqaro transport yo‘laklari jozibadorligini oshirishga qaratilgan loyihalar yuzasidan fikr almashdi.
Xorijiy kompaniya rahbari mamlakatimizning Andijon, Sirdaryo va Toshkent viloyatlarida logistika markazlarini barpo etish, shuningdek, transport logistika kompaniyalari bilan hamkorlik aloqalarini o‘rnatishga qaratilgan rejalari bilan o‘rtoqlashdi.

Taitong International планирует построить логистические центры в 3 регионах Узбекистана
1 июня, заместитель министра транспорта Жасурбек Чориев провел встречу с Председателем Правления китайской компании Taitong International господином Чу Сюанем, сообщает пресс-служба Министерства транспорта Республики Узбекистан.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по проектам, направленным на привлечение прямых инвестиций в транспортный сектор нашей страны, а также повышение привлекательности международных транспортных коридоров, соединяющих Китай с материковым Китаем.
Глава иностранной компании поделился планами по созданию логистических центров в Андижанской, Сырдарьинской и Ташкентской областях республики, а также по налаживанию сотрудничества с транспортными логистическими компаниями.