1-iyun kuni Tranport vaziri o‘rinbosari Jasurbek Choriyev Xitoyning Taitong International kompaniyasi boshqaruvi raisi Chu Syuan janoblari bilan uchrashuv o‘tkazdi, deb xabar beradi O’zbekiston Respublikasi Transport vazirligi matbuot xizmati.
Uchrashuvda tomonlar mamlakatimiz transport sektoriga to‘g‘ridan-to‘g‘ri investitsiyalarni jalb qilish, shuningdek, Xitoy Xalq Respublikasi bilan bog‘lovchi xalqaro transport yo‘laklari jozibadorligini oshirishga qaratilgan loyihalar yuzasidan fikr almashdi.
Xorijiy kompaniya rahbari mamlakatimizning Andijon, Sirdaryo va Toshkent viloyatlarida logistika markazlarini barpo etish, shuningdek, transport logistika kompaniyalari bilan hamkorlik aloqalarini o‘rnatishga qaratilgan rejalari bilan o‘rtoqlashdi.

Taitong International plans to build logistics centers in 3 regions of Uzbekistan
On June 1, Deputy Minister of Transport Jasurbek Choriyev met with the Chairman of the Board of the Chinese company Taitong International, Mr. Chu Xuan, the press service of the Ministry of Transport of the Republic of Uzbekistan reports.
During the meeting, the parties exchanged views on projects aimed at attracting direct investment in the transport sector of our country, as well as increasing the attractiveness of international transport corridors connecting China with mainland China.
The head of the foreign company shared plans to create logistics centers in the Andijan, Syrdarya and Tashkent regions of the republic, as well as to establish cooperation with transport logistics companies.