Boku shahrida Oʻzbekiston-Ozarbayjon sammiti doirasida ikki mamlakat ishbilarmon doiralarining biznes-forumi boʻlib oʻtdi.
Boku shahrida O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi va Ozarbayjon tadbirkorlar tashkilotlari milliy konfederatsiyasi (ASK) tomonidan tashkil etilgan O‘zbekiston-Ozarbayjon biznes-forumi bo‘lib o‘tdi.
Biznes-forumda ikki mamlakat rasmiy va ishbilarmon doiralari vakillari, mahalliy ommaviy axborot vositalari jurnalistlari ishtirok etdi.
Tadbirning ochilishida turli sohalarda, jumladan, savdo-iqtisodiy va sarmoyaviy ayirboshlash sohalarida davlatlararo munosabatlarning bugungi holatiga yuqori baho berildi. Ozarbayjon Prezidenti Ilhom Aliyevning shu kunlarda O‘zbekistonga davlat tashrifi qardosh mamlakatlar va xalqlar o‘rtasidagi o‘zaro manfaatli sheriklik aloqalarini yanada kengaytirish va chuqurlashtirish asoslarini yanada mustahkamlashiga qat’iy ishonch bildirildi.
Forum doirasida Oʻzbekiston va Ozarbayjon ishbilarmon doiralari vakillarining B2B formatdagi uchrashuvlari boʻlib oʻtdi. Mahalliy tadbirkorlarga mamlakatimizning iqtisodiy va sarmoyaviy salohiyati, to‘qimachilik, elektrotexnika mahsulotlari, shuningdek, “Hunarmand” uyushmasi hunarmandlarining mahsulotlari taqdimoti bo‘yicha batafsil ma’lumotlar berildi.

В дни узбекско-азербайджанского саммита на высшем уровне в Баку состоялся бизнес-форум деловых кругов двух стран
В Баку состоялся узбекско-азербайджанский бизнес-форум, организованный Торгово-промышленной палатой Узбекистана и Национальной конфедерацией организаций предпринимателей Азербайджана (ASK).
Участниками бизнес-форума стали представители официальных и деловых кругов двух стран, журналисты местных СМИ.
На открытии мероприятия была дана высокая оценка современному состоянию межгосударственных связей в различных областях, включая сферы торгово-экономического и инвестиционного обмена. Выражена твердая убежденность в том, что проходящий в эти дни государственный визит Президента Азербайджана Ильхама Алиева в Узбекистан еще более укрепит основу для дальнейшего расширения и углубления взаимовыгодных партнерских связей между братскими странами и народами.
В рамках форума состоялись В2В-встречи представителей деловых кругов Узбекистана и Азербайджана. Местным предпринимателям были представлены подробные сведения об экономическом и инвестиционном потенциале нашей страны, презентации текстильной, электротехнической продукции, а также изделий мастеров Ассоциации «Хунарманд».