Dubaydagi bosh konsul Alisher Salomov “Earth.Wealth.Energy” kompaniyasi rahbari Lalit Tilani bilan muzokaralar o‘tkazdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” axborot agentligi.
«Earth.Wealth.Energy» butun dunyo bo’ylab energiya va oziq-ovqat mahsulotlarini tashish uchun logistika xizmatlariga ixtisoslashgan. Uning dunyoning 7 ta portida yuk terminallari, shuningdek, o’zining kemalar va temir yo’l sisternalari parki mavjud.
Lalit Tilani O‘zbekistonning mintaqaviy markazga aylanishga qodir davlat sifatidagi salohiyatini yuksak qadrlashini ta’kidladi. U, ayniqsa, O‘zbekiston hukumatining mamlakat iqtisodiyotining transport-logistika komponentini diversifikatsiya qilishga intilishini alohida ta’kidladi.
O‘z navbatida, Bosh konsul Alisher Salomov O‘zbekistonda o‘z biznesini yo‘lga qo‘ymoqchi bo‘lgan xorijiy kompaniyalarga yaratilgan shart-sharoitlar, mamlakatimizdagi qulay sarmoyaviy muhit haqida batafsil to‘xtalib o‘tdi.
“Earth.Wealth.Energy” kompaniyasi rahbari yaqin orada biznesni joriy etish masalasini oʻrganish uchun Oʻzbekistonga tashrif buyurish, shuningdek, O‘zbekistondagi faoliyati bilan bog‘liq masalalarni muhokama qilish uchun transport va moliya vazirliklari rahbariyati bilan uchrashadi.

Issues of cooperation in the field of logistics were discussed in Dubai
Consul General Alisher Salomov in Dubai held talks with the head of the company “Earth.Wealth.Energy” Lalit Tilani, “Dunyo” news agency correspondent reports.
“Earth.Wealth.Energy” specializes in logistics services for the transportation of energy and food products around the world. It has cargo terminals in 7 ports of the world, as well as its own fleet of ships and railway tanks.
Lalit Tilani noted that he highly appreciates the potential of Uzbekistan as a country capable of becoming a regional hub. He especially emphasized the aspirations of the Uzbek authorities to diversify the transport and logistics component of the country’s economy.
In turn, Consul General Alisher Salomov spoke in detail about the conditions created for foreign companies intending to start their business in Uzbekistan, about the favorable investment climate in our country.
The head of the company “Earth.Wealth.Energy” said that he intends to visit Uzbekistan in the near future to study the issue of introducing a business, and also meet with the leadership of the ministries of transport and finance to discuss issues related to his activities in Uzbekistan.