Dubaydagi bosh konsul Alisher Salomov “Earth.Wealth.Energy” kompaniyasi rahbari Lalit Tilani bilan muzokaralar o‘tkazdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” axborot agentligi.
«Earth.Wealth.Energy» butun dunyo bo’ylab energiya va oziq-ovqat mahsulotlarini tashish uchun logistika xizmatlariga ixtisoslashgan. Uning dunyoning 7 ta portida yuk terminallari, shuningdek, o’zining kemalar va temir yo’l sisternalari parki mavjud.
Lalit Tilani O‘zbekistonning mintaqaviy markazga aylanishga qodir davlat sifatidagi salohiyatini yuksak qadrlashini ta’kidladi. U, ayniqsa, O‘zbekiston hukumatining mamlakat iqtisodiyotining transport-logistika komponentini diversifikatsiya qilishga intilishini alohida ta’kidladi.
O‘z navbatida, Bosh konsul Alisher Salomov O‘zbekistonda o‘z biznesini yo‘lga qo‘ymoqchi bo‘lgan xorijiy kompaniyalarga yaratilgan shart-sharoitlar, mamlakatimizdagi qulay sarmoyaviy muhit haqida batafsil to‘xtalib o‘tdi.
“Earth.Wealth.Energy” kompaniyasi rahbari yaqin orada biznesni joriy etish masalasini oʻrganish uchun Oʻzbekistonga tashrif buyurish, shuningdek, O‘zbekistondagi faoliyati bilan bog‘liq masalalarni muhokama qilish uchun transport va moliya vazirliklari rahbariyati bilan uchrashadi.

В Дубае обсуждены вопросы сотрудничества в сфере логистики
Генеральный консул Алишер Саломов в Дубае провел переговоры с руководителем компании «Earth.Wealth.Energy» Лалитом Тилани, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
«Earth.Wealth.Energy» специализируется на логистических услугах по перевозке энергоносителей и продовольственных продуктов по всему миру. Располагает грузовыми терминалами в 7 портах мира, а также собственным флотом судов и железнодорожных цистерн.
Лалит Тилани отметил, что высоко оценивает потенциал Узбекистана, как страны способной стать региональным хабом. Он особо подчеркнул стремления властей Узбекистана по диверсификации транспортно-логистической составляющей экономики страны.
В свою очередь, генеральный консул Алишер Саломов подробно рассказал об условиях, созданных для иностранных компаний, намеревающихся начать свой бизнес в Узбекистане, о благоприятном инвестиционном климате нашей страны.
Руководитель компании «Earth.Wealth.Energy» сообщил, что намерен в ближайшее время посетить Узбекистан для изучения вопроса введения бизнеса, а также встретится с руководством министерств транспорта и финансов для обсуждения вопросов, касающихся его деятельности в Узбекистане.