O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasida Anhui Coronet Tech. Co., LTD. kompaniyasi bilan uchrashuv bo’lib o’tdi
Joriy yilning 26-dekabr kuni O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasida Xitoy Xalq Respublikasining “Anhui Coronet Tech. Co., LTD. kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi, deb xabar bermoqda Savdo-sanoat palatasi matbuot xizmati.
O‘zbekiston Respublikasi avtomobil sanoatiga, asosan, elektromobillar ishlab chiqarish va ichki bozorga va Markaziy Osiyo mamlakatlariga eksport qilish uchun investitsiya kiritish bo‘yicha muzokaralar bo‘lib o‘tdi.
Taʼkidlanishicha, loyihaning birinchi bosqichida mablagʻ toʻplash va rivojlantirish sexlarini qurishga 7 million AQSH dollari sarflanadi, keyingi bosqichlarda esa tegishli jihozlar olib kelinadi va oʻrnatiladi va loyiha yakuniga qadar 30 ta million AQSH dollari jalb qilinib, 700 dan ortiq ishchi oʻrinlari yaratiladi
O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi o‘rinbosari Umidbek Safarov Xorazm viloyatidagi erkin iqtisodiy zonada elektromobillar ishlab chiqarishni tashkil etishni taklif qildi. Viloyat hokimligida ham yig‘ilish o‘tkaziladi.

В Торгово-промышленной палате Узбекистана прошла встреча с компанией Anhui Coronet Tech. Co., LTD.
26 декабря текущего года в Торгово-промышленной палате Узбекистана состоялась встреча с представителями компании Anhui Coronet Tech. Co., LTD. Китайской Народной Республики, сообщает пресс-служба ТПП.
Состоялись переговоры об инвестировании в автомобильную промышленность Республики Узбекистан, в основном для производства электромобилей и их экспорта на внутренний рынок и в страны Центральной Азии.
Отмечается, что на первом этапе реализации проекта на сбор средств и строительство опытно-конструкторских мастерских будет потрачено 7 миллионов долларов США, а на следующих этапах будет завезено и установлено соответствующее оборудование, а к завершению проекта будет привлечено 30 миллионов долларов США и создано более 700 рабочих мест.
Умидбек Сафаров, заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана предложил организовать производство электромобилей в свободной экономической зоне в Хорезмской области. Также будет проведена встреча с хокимиятом региона.