Savdo-sanoat palatasida Koreya Respublikasi elchisi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 29-sentabr kuni O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasida O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi Davron Vahobov Koreya Respublikasining O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va muxtor elchisi Kim Xi San bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida ikki tomonlama hamkorlikning bugungi holati, hamkorlikni yanada rivojlantirish istiqbollari, xususan, Koreya va O‘zbekiston ishbilarmon doiralari o‘rtasidagi hamkorlik, shuningdek, O‘zbekistonda Koreya Respublikasi tadbirkorlari uchun qulay shart-sharoitlar yaratish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, Savdo-sanoat palatasi raisi rejalashtirilgan tadbirlarni yuqori saviyada tashkil etish, shuningdek, savdo va investitsiya sohasida salmoqli natijalarga erishish uchun tayyor investitsiya loyihalari va aniq takliflari bo‘lgan korxona va tashkilotlarni topishda ko‘maklashishga tayyorligini bildirdi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘tkazilishi rejalashtirilgan qo‘shma tadbir va loyihalar yuzasidan fikr almashdilar.

В ТПП состоялась встреча с Послом Республики Корея
29 сентября текущего года в Торгово-промышленной палате Узбекистана состоялась встреча председателя ТПП Узбекистана Даврона Вахабова с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Корея в Республике Узбекистан Ким Хи-сангом.
В рамках встречи стороны обсудили вопросы текущего состояния двустороннего сотрудничества, перспективы дальнейшего взаимодействия, в частности вопросы сотрудничества между деловыми кругами Кореи и Узбекистана, а также создания благоприятных условий для предпринимателей Республики Корея в Узбекистане при содействии ТПП РУз.
Также, Председатель ТПП выразил готовность оказать содействие в организации планируемых мероприятий на высоком уровне, а также в нахождении предприятий и организаций с готовыми инвестиционными проектами и конкретными предложениями для достижения значимых результатов в торгово-инвестиционных показателях.