Toshkentda “O‘zbekiston – yuksalayotgan yulduz: Buyuk ipak yo‘lidagi yangi imkoniyatlar” shiori ostida “Austria Connect Central Asia” eng yirik iqtisodiy konferensiyasiga hozirlik ko‘rilmoqda.
1-iyundan 3-iyungacha Toshkentda Avstriya va O‘zbekiston kompaniyalari uchun eng yirik iqtisodiy tarmoq konferensiyasi – “O‘zbekiston – ko‘tarilayotgan yulduz: Buyuk ipak yo‘lidagi yangi imkoniyatlar” shiori ostida “Austria Connect Central Asia” bo‘lib o‘tadi.
Konferensiya tashkilotchilari: O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi, Savdo-sanoat palatasi, mamlakatimizning Vena shahridagi elchixonasi, Federal iqtisodiy palatasi va Avstriyaning Markaziy Osiyodagi savdo vakolatxonasi, shuningdek, boshqa manfaatdor tashkilotlar respublikamizning idora va idoralari.
«Austria Connect Central Asia» koʻrgazmasida qoʻshni mintaqalardan (Markaziy Osiyo va Janubiy Osiyo mamlakatlari, Rossiya, Turkiya, Ukraina va boshqalar) 100 dan ortiq Avstriya kompaniyalari ishtirok etishi rejalashtirilgan boʻlib, ular iqtisodiy salohiyat, sarmoyaviy imkoniyatlar, qonunchilikturli tadbirlar sessiyalari, fiskal siyosat va O‘zbekistonda biznes yuritishning boshqa muhim jihatlari haqida maʼlumotlar bilan taʼminlanadi.
Mazkur tadbirdan koʻzlangan asosiy maqsad Oʻzbekiston va Avstriya oʻrtasidagi sarmoyaviy va savdo-iqtisodiy hamkorlikni rivojlantirish, ikki davlat ishbilarmon doiralari oʻrtasida toʻgʻridan-toʻgʻri aloqalarni oʻrnatish, yangi sarmoyaviy va eksport shartnomalarini tuzish, Avstriya iqtisodiy sub’ektlari istiqbolli savdo sheriklarini izlashda.
Konferensiya arafasida, 30-31 may kunlari Avstriyaning yana bir ishbilarmon missiyasi O‘zbekistonga tashrif buyuradi, ular mamlakatimiz vazirlik va idoralari hamda kompaniyalari bilan G2B va B2B formatida muzokaralar olib boradi, shuningdek, eksport mahsulotlarini ishlab chiqarish korxonalariga tashrif buyuradi.
Tadbir «Hilton Tashkent City» mehmonxonasida bo‘lib o‘tadi.
O‘zbekiston kompaniyalari vakillari 31-may kuni soat 13:00 dan 18:00 gacha, shuningdek, 2 iyun kuni Austria Connect Central Asia’da B2B uchrashuvlarida faol ishtirok etishlari mumkin bo‘lgan O‘zbekiston-Avstriya tadbirlariga taklif etilgan. Bo‘lajak konferensiyada ishtirok etish, Avstriya delegatsiyasi tarkibi va Avstriya kompaniyalari bilan “B2B” formatidagi uchrashuvlarni tashkil etish to‘g‘risida qo‘shimcha ma’lumot olish uchun O‘zbekiston TSK bilan bog‘lanishingiz mumkin, shuningdek:

Tashkent is preparing for the largest economic conference “Austria Connect Central Asia” under the slogan “Uzbekistan is a rising star: new opportunities along the Great Silk Road”
From June 1 to June 3, Tashkent will host the largest economic networking conference for companies in Austria and Uzbekistan – “Austria Connect Central Asia” under the slogan “Uzbekistan is a rising star: new opportunities along the Great Silk Road”.
The organizers of the conference are the Ministry of Investment and Foreign Trade, the Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan, the Embassy of our country in Vienna, the Federal Economic Chamber and the Trade Representation of Austria in Central Asia, as well as other involved agencies and departments of our republic.
More than 100 Austrian companies from neighboring regions (countries of Central Asia and South Asia, Russia, Turkey, Ukraine and others) are planned to participate in Austria Connect Central Asia, which will be provided with information about economic potential, investment opportunities, legislation during various sessions of events, fiscal policy and other important aspects of doing business in Uzbekistan.
The main goal of this event is the development of investment and trade and economic cooperation between Uzbekistan and Austria, the establishment of direct contacts between the business circles of the two countries, the conclusion of new investment and export agreements, as well as the attraction of Austrian economic entities in search of promising trade partners.
On the eve of the conference, on May 30-31, another Austrian business mission will visit Uzbekistan, which will hold negotiations in the G2B and B2B format with the ministries and departments of our country and companies, as well as visit the production facilities of Uzbek manufacturers of export products.
The conference will be held at the “Hilton Tashkent City” hotel.
Representatives of Uzbek companies are invited to the Uzbek-Austrian events, who will be able to take an active part in B2B meetings on May 31 from 13:00 to 18:00, and also on June 2 at Austria Connect Central Asia. For more information about participation in the upcoming conference, the composition of the Austrian delegation and the organization of “B2B” meetings with Austrian companies, please contact the TCC of Uzbekistan, and also contact: