Toshkentda “O‘zbekiston – yuksalayotgan yulduz: Buyuk ipak yo‘lidagi yangi imkoniyatlar” shiori ostida “Austria Connect Central Asia” eng yirik iqtisodiy konferensiyasiga hozirlik ko‘rilmoqda.
1-iyundan 3-iyungacha Toshkentda Avstriya va O‘zbekiston kompaniyalari uchun eng yirik iqtisodiy tarmoq konferensiyasi – “O‘zbekiston – ko‘tarilayotgan yulduz: Buyuk ipak yo‘lidagi yangi imkoniyatlar” shiori ostida “Austria Connect Central Asia” bo‘lib o‘tadi.
Konferensiya tashkilotchilari: O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi, Savdo-sanoat palatasi, mamlakatimizning Vena shahridagi elchixonasi, Federal iqtisodiy palatasi va Avstriyaning Markaziy Osiyodagi savdo vakolatxonasi, shuningdek, boshqa manfaatdor tashkilotlar respublikamizning idora va idoralari.
«Austria Connect Central Asia» koʻrgazmasida qoʻshni mintaqalardan (Markaziy Osiyo va Janubiy Osiyo mamlakatlari, Rossiya, Turkiya, Ukraina va boshqalar) 100 dan ortiq Avstriya kompaniyalari ishtirok etishi rejalashtirilgan boʻlib, ular iqtisodiy salohiyat, sarmoyaviy imkoniyatlar, qonunchilikturli tadbirlar sessiyalari, fiskal siyosat va O‘zbekistonda biznes yuritishning boshqa muhim jihatlari haqida maʼlumotlar bilan taʼminlanadi.
Mazkur tadbirdan koʻzlangan asosiy maqsad Oʻzbekiston va Avstriya oʻrtasidagi sarmoyaviy va savdo-iqtisodiy hamkorlikni rivojlantirish, ikki davlat ishbilarmon doiralari oʻrtasida toʻgʻridan-toʻgʻri aloqalarni oʻrnatish, yangi sarmoyaviy va eksport shartnomalarini tuzish, Avstriya iqtisodiy sub’ektlari istiqbolli savdo sheriklarini izlashda.
Konferensiya arafasida, 30-31 may kunlari Avstriyaning yana bir ishbilarmon missiyasi O‘zbekistonga tashrif buyuradi, ular mamlakatimiz vazirlik va idoralari hamda kompaniyalari bilan G2B va B2B formatida muzokaralar olib boradi, shuningdek, eksport mahsulotlarini ishlab chiqarish korxonalariga tashrif buyuradi.
Tadbir «Hilton Tashkent City» mehmonxonasida bo‘lib o‘tadi.
O‘zbekiston kompaniyalari vakillari 31-may kuni soat 13:00 dan 18:00 gacha, shuningdek, 2 iyun kuni Austria Connect Central Asia’da B2B uchrashuvlarida faol ishtirok etishlari mumkin bo‘lgan O‘zbekiston-Avstriya tadbirlariga taklif etilgan. Bo‘lajak konferensiyada ishtirok etish, Avstriya delegatsiyasi tarkibi va Avstriya kompaniyalari bilan “B2B” formatidagi uchrashuvlarni tashkil etish to‘g‘risida qo‘shimcha ma’lumot olish uchun O‘zbekiston TSK bilan bog‘lanishingiz mumkin, shuningdek:

Ташкент готовится к крупнейшей экономической конференции «Austria Connect Central Asia» под лозунгом «Узбекистан — восходящая звезда: новые возможности вдоль Великого шелкового пути»
В период с 1 по 3 июня в Ташкенте пройдет крупнейшая экономическая нетворкинг-конференция для компаний Австрии и Узбекистана – «Austria Connect Central Asia» под лозунгом «Узбекистан — восходящая звезда: новые возможности вдоль Великого шелкового пути».
Организаторами конференции являются Министерство инвестиций и внешней торговли, Торгово-промышленная палата Узбекистана, Посольство нашей страны в Вене, Федеральная экономическая палата и Торговое представительство Австрии по Центральной Азии, а также другие причастные агентства и ведомства нашей республики.
Планируется участие в «Austria Connect Central Asia» более 100 австрийских компаний из сопредельных регионов (стран Центральной Азии и Южной Азии, России, Турции, Украины и других), которым в ходе различных сессий мероприятий будет представлена информация об экономическом потенциале, инвестиционных возможностях, законодательстве, фискальной политике и других важнейших аспектах ведения бизнеса в Узбекистане.
Главной целью данного мероприятия является развитие инвестиционного и торгово-экономического сотрудничества между Узбекистаном и Австрией, установление прямых контактов между деловыми кругами двух стран, заключение новых инвестиционных и экспортных соглашений, а также привлечение австрийских экономических субъектов, находящихся в поиске перспективных торговых партнеров.
В преддверии конференции 30-31 мая состоится визит в Узбекистан очередной бизнес-миссии Австрии, которая проведет переговоры в формате «G2B» и «B2B» с министерствами и ведомствами нашей страны и компаниями, а также посещение производственных мощностей узбекских производителей экспортной продукции.
Конференция пройдет в гостинице «Hilton Tashkent City».
На узбекско-австрийские мероприятия приглашаются представители компаний Узбекистана, которые смогут принять активное участие в B2B-встречах 31 мая с 13:00 по 18:00, а также 2 июня на «Austria Connect Central Asia». Для получения более подробной информации об участии в работе предстоящей конференции, составе австрийской делегации и организации «В2В»-встреч с компаниями Австрии просим связаться с ТТП Узбекистана, а также обратиться к: